Відсутність ухвали слідчого судді про дозвіл на огляд автомобіля зумовило закриття кримінального провадження з реабілітуючих підстав.

Адвокат Олійник О.О. здобув чергову перемогу над стороною обвинувачення, яка, як виявилося, незаконно звинуватила клієнта у скоєнні ним тяжкого злочину.

Приймаючи захист клієнта ще о 2014 році, адвокат Олійник О.О. з перших діб після затримання (коли можливість легалізації огляду авто для слідчого була втрачена)  наголошував, що огляд транспортного засобу клієнта був проведений незаконно, без санкції слідчого судді, як того передбачають вимоги КПК України. Але, на позицію адвоката ніхто не звертав уваги, тому що, сторона обвинувачення зневажливо ставилася до новел Кримінального процесуального кодексу України 2012 року, і як пояснював прокурор, практика ще така в них не склалася, щоб ходити за дозволом на огляд авто до слідчого судді)

Однак, адвокат завжди повинен розуміти, що треба йти до останньої інстанції у відстоюванні інтересів клієнта, і тільки суд апеляційної інстанції закрив провадження по справі, а Верховний суд залишив рішення суду апеляційної інстанції без змін.

І ось тільки теперь після спливу 4 років можно сказати про остаточну процесуальну перемогу і торжество правосуддя в країні, завдяки кропіткій праці адвокатів.

Ось посилання на постанову Верховного суду: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/76812124

Суть порушення полягало в наступному:

«Ухвали слідчого судді про надання дозволу на обшук автомобіля органом досудового розслідування в даній справі отримано не було, в зв’язку з чим апеляційний суд дійшов правильного висновку про здійснення вказаної слідчої дії з порушенням вимог кримінального процесуального закону, передбачених ч. 2               ст. 237, ч. 2 ст. 233 КПК України.

Колегія суддів погоджується рішенням суду апеляційної інстанції про недопустимість такого доказу, з огляду на положення статей 8687 КПК України та вважає, що у зв’язку з зазначеним, суд дійшов обґрунтованого висновку про необхідність скасування вироку суду першої інстанції та закриття кримінального провадження на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК України

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal